Ekologiczne zabezpieczenie butelek

W dzisiejszym świecie coraz częściej mówi się o problemie zanieczyszczania środowiska. W dobie sklepów internetowych i przesyłek kurierskich znaczenia w kontekście ochrony naszej planety nabiera również odpowiednie pakowanie i zabezpieczanie przewożonych towarów.  Jak wiadomo szklane butelki są towarem delikatnym, który łatwo może ulec pęknięciu dlatego warto również zadbać o odpowiednie opakowanie kiedy decydujemy się na przykład na wręczenie komuś w prezencie wina czy innego alkoholu.

Ekologicznie – czyli właściwie jak?

Opakowania ekologiczne to takie, które produkowane są z naturalnych materiałów i można poddać je recyklingowi. Zaliczamy do nich również opakowania biodegradowalne, które z kolei mogą rozłożyć się same, w sposób naturalny. Najważniejszą zaletą takich rozwiązań jest brak szkodliwości dla otaczającego środowiska, ponieważ podczas procesu rozkładu takie opakowania nie uwalniają różnego rodzaju szkodliwych gazów lub pierwiastków chemicznych do atmosfery.

Jakie są sposoby na ekologiczne zabezpieczanie butelek?

– ekologiczne wypełniacze – wysyłając szklane butelki czy słoiki należy stosować różnego rodzaju ekologiczne wypełniacze, na przykład makulaturę, która uniemożliwi produktom przesuwanie się w opakowaniu zabezpieczając je tym samym przed uszkodzeniem i zniszczeniem, a ponadto jest w pełni biodegradowalna,
– elastyczne rękawy – to niezwykle ciekawa forma na ekologiczne zabezpieczenie butelek. Takie opakowanie nie tylko sprawi, że towar będzie w pełni bezpieczny ale zapewni dodatkowo walory estetyczne dzięki czemu tak zapakowany produkt idealnie nada się na prezent. Dzięki swojej elastyczności rękaw dopasowuje się do kształtu butelki i pełni również funkcję amortyzującą. Możemy znaleźć zarówno większe jak i mniejsze rozmiary oraz różne kolory a co najważniejsze tego typu produkty dzięki wykonaniu z papieru są w pełni ekologiczne i przyjazne środowisku.

Korzyści z ekologicznego zabezpieczania butelek:

– dbałość o środowisko – to niewątpliwie największa zaleta ekologicznego zabezpieczania produktów. Korzystając z ekologicznych opakowań zmniejszamy ilość odpadów, które nie ulegają biodegradacji czy recyklingowi,
– zero waste – dzięki korzystaniu chociażby z elastycznych rękawów jako formy zabezpieczenia nie produkujemy zbędnych odpadów, taki produkt możemy bez przeszkód wykorzystać wielokrotnie,
– ciekawy wygląd – bycie ekologicznym w dzisiejszym świecie jest na topie. Ładne, ekologiczne opakowanie, które możemy nabyć w różnych wzorach i rozmiarach zdecydowanie wpisuje się w panujący trend „eko”.

Ekologiczny styl życia jest coraz bardziej wszechobecny a świadomość ludzi w tym zakresie dzięki licznym kampaniom ciągle wzrasta. Również wiele firm decyduje się na inwestycję w ekologiczne opakowania co zdecydowanie wpływa na poprawę wizerunku marki. Nasze świadome wybory każdorazowo przyczyniają się do ochrony środowiska dlatego tak ważne jest sięganie po dobrej jakości, przyjazne środowisku produkty i opakowania.