Ekologiczne środki czystości – dlaczego warto? 

Prowadząc lokal gastronomiczny, trzeba bezwzględnie dbać o jego czystość, nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrwotnych – regularna i porządna dezynfekcja pozwala pozbyć się wielu niebezpiecznych zarazków! 

Na rynku dostępnych jest wiele specyfików, które pozwalają zrobić to dokładnie, ale… cóż, zawarte w nich substancje w dużych ilościach są szkodliwe zarówno dla ludzi, jak i naszego środowiska. Co w takim wypadku należy zrobić? Najlepszym pomysłem będzie sięgnięcie po ekologiczne środki czystości! 

Higiena, która nie szkodzi środowisku 

W klasycznych i szeroko dostępnych produktach do sprzątania można znaleźć wiele skutecznych, choć mogących wywoływać reakcje alergiczne substancji. O które dokładnie chodzi? Głównie są to optyczne wybielacze, silne i drażniące substancje zapachowe, fosforany czy silne konserwanty. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, prowadząc restaurację czy bar sprzątać trzeba często, a co za tym idzie, zwiększa się ryzyko nadmiernego wdychania ich oparów czy kontaktu ze skórą. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania! 

Ekologiczne środki czystości to idealne rozwiązanie w takich przypadkach. Choć można natknąć się na mit, że nie są one tak skuteczne jak te klasyczne, nic bardziej mylnego! Z ich pomocą doczyścisz daną przestrzeń dokładnie tak samo skutecznie, a dodatkowo nie narażasz się na niebezpieczeństwo. Mając pełny dostęp do ich składu (który jest umieszczony na etykiecie), możesz mieć pewność, iż żadne zawarte w nich substancje nie spowodują pieczenia oczu czy szczypania gardła. 

Jakie są główne zalety ekologicznych środków czystości? 

Bio produkty do sprzątania mają wiele kluczowych zalet, które sprawiają, że jest to znacznie lepszy wybór, szczególnie w branży gastronomicznej, do użytku profesjonalnego. Przede wszystkim warto podkreślić ich biodegradowalność – nie są one szkodliwe dla środowiska, a składniki chemiczne zostały dobrane tak, aby w pełni rozłożyć się w naturze. Po drugie, użyte w nich zapachy nie drażnią, jak to ma miejsce w przypadku klasycznych środków. 

Warto również wspomnieć o bezpieczeństwie, ponieważ tego typu artykuły mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby uczulone, ze względu na to, że nie mają popularnych składników alergicznych. Nie bez znaczenia dla planety są również ich opakowania, najczęściej stworzone w taki sposób, by dało się je w pełni recyklingować. 

Gdzie kupić skuteczne, ekologiczne środki czystości? 

Nie da się ukryć, że ten rodzaj produktów jest nieco trudniej dostępny, niż klasyczne i drażniące środki czystości… Nie ma się jednak czym martwić! W hurtowniach opakowań, takich jak Cantino, znajdziesz naturalne artykuły do sprzątania każdego rodzaju, dzięki którym zyskasz pewność, że Twój bar czy restauracja są zawsze idealnie doczyszczone, a jednocześnie nie szkodzi to naszej planecie!

Back to top button