Pompy ciepła z fotowoltaiką, czyli dlaczego warto postawić na polską firmę Duneko

Rosnące ceny ogrzewania i prądu odczuł praktycznie każdy z nas. Wyczerpujące się złoża naturalne oraz niestabilna sytuacja geopolityczna sprawiły, że coraz więcej osób zastanawia się nad implementacją nowoczesnych i energooszczędnych instalacji w nowo zakupionym lub wybudowanym domu. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się w tej chwili ekologiczne połączenie, czyli pompy ciepła współpracujące z fotowoltaiką. Chociaż wydawać by się mogło, że tego typu urządzenia wiążą się ze stawianiem na drogie i zagraniczne technologie, rzeczywistość wygląda zgoła inaczej. Na przestrzeni ostatnich lat, rosnącym uznaniem cieszą się systemy, oferowane przez warszawską firmę Duneko – renomowanego dostawcę pomp ciepła i fotowoltaiki.

Jakie zalety ma eksploatacja pomp ciepła razem z fotowoltaiką?

Nie da się ukryć, że skoki cenowe stały się gwałtowne, szczególnie przez ostatnie kilka miesięcy. By uniknąć niepewności związanej z nagłymi podwyżkami comiesięcznych rachunków, coraz więcej osób decyduje się więc na pozyskiwane energii ze źródeł odnawialnych. Warto mieć na uwadze, że odpowiednio dobrane instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła są w stanie zaspokoić zapotrzebowanie budynku na oba typy energii. To z kolei przekłada się na obniżenie rachunków, szczególnie w sezonie grzewczym, czyli wtedy, gdy rachunki za ogrzewanie są najwyższe.

Niewątpliwym atutem pomp i fotowoltaiki jest także zapewnienie całkowitej samowystarczalności zainstalowanych systemów. Szacuje się, że w trakcie ogrzewania pomieszczeń, aż 80 procent energii wykorzystywanej przez pompę, bierze się bezpośrednio z powietrza. Pozostałe 20 procent stanowi właśnie energia elektryczna. Dlatego że mówimy tu o stosunkowo niewielkich jej ilościach, całe zapotrzebowanie może pokryć właśnie fotowoltaika. Co więcej, efektywność takiego systemu możemy odczuwać przez cały rok – ekologiczne systemy bazujące na energii odnawialnej, mogą służyć nam do podgrzewania wody użytkowej, chłodzenia pomieszczeń latem oraz ogrzewania ich zimą.

Bezpieczeństwo inwestycji – dlaczego warto zaufać specjalistom z Duneko?

Pamiętajmy, że montaż instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła jest inwestycją na wiele lat. Dla wielu klientów jest to zaleta, która sprawi, że w przyszłości ich dorosłym dzieciom będzie żyć się lepiej. Zrównoważony rozwój w budownictwie jest także pożądany przez rozważających późniejszą sprzedaż domu – nowoczesne systemy podnoszą ogólną wartość nieruchomości. Jednak należy tu mieć na uwadze, że pompy ciepła i fotowoltaika są efektywne wyłącznie wtedy, gdy ich montaż przebiega prawidłowo. Źle dobrana moc urządzeń może przyczynić się nie tylko do mniej efektywnego ogrzewania wnętrz oraz do przedwczesnych uszkodzeń zainstalowanych komponentów instalacji.

Firma Duneko, jako jedyna w Europie, opracowała specjalistyczny algorytm, mający pomóc klientom znaleźć najodpowiedniejsze pompy ciepła do ich domów. Dane wprowadzane do algorytmu są pozyskiwane podczas wstępnego audytu przeprowadzanego najpierw przez doradcę energetycznego, a następnie przez audytora-inżyniera. Uwzględniając wszystkie istotne wartości, w tym także różne zmienne, algorytm zawęża listę preferowanych rozwiązań do takich, których moc odpowiada w pełni potrzebom danego budynku. Tym samym zostaje zmniejszone ryzyko, jakie niesie ze sobą przystępowanie do zakupu bez większej wiedzy na temat modeli pomp.

Algorytm firmy Duneko nie ogranicza się wyłącznie do samego doboru systemów grzewczych – pomaga także klientom planującym zainstalowanie paneli fotowoltaicznych na posesji. Co więcej, dostawca oferuje również możliwość skorzystania z bezpłatnego, a zarazem intuicyjnego kalkulatora energii pozwalającego ocenić, o ile mogą wzrosnąć nasze oszczędności po zastąpieniu prądu z elektrowni źródłem odnawialnym. To proste narzędzie umożliwia przy tym uwzględnienie zalecanej mocy instalacji oraz otrzymanie informacji związanych z przysługującą nam kwotą dofinansowania.

Pompy ciepła i fotowoltaika Duneko – gwarancja opłacalności i bezpieczeństwa

Tym, co wyróżnia ofertę firmy Duneko na tle konkurencji jest koncentrowanie się na komforcie i bezpieczeństwie klienta. Przykładem jest tu m.in. profesjonalny montaż oferowany przez dostawcę. Po złożeniu zamówienia komponenty instalacji trafiają do klienta w ciągu zaledwie 4–5 tygodni. Sam proces montażu, dzięki doświadczeniu wykonujących go ekspertów, trwa ok. dwóch dni. W sytuacji, gdy montaż jest przeprowadzany zimą, do domu podłącza się alternatywne źródło ogrzewania, by ograniczyć dyskomfort związany z pracami montażowymi.

Mając na uwadze potrzeby swoich klientów, firma Duneko udziela również kompleksowej pomocy w uzyskaniu rządowego dofinansowania zarówno w przypadku instalacji pomp ciepła, jak i fotowoltaiki. Nie musimy więc obawiać się, że przez brak wiedzy związanej z dofinansowaniami, będziemy zmuszeni ponieść pełne koszty inwestycji. Ogromnym atutem jest tu też możliwość zapłaty za montaż instalacji w formie mikroekorat – tylko 78 złotych miesięcznie. Jeśli rozważamy więc przestawienie się na odnawialne źródła energii, warto zapoznać się bliżej z propozycją warszawskich ekspertów, szczególnie że jest to inwestycja, z której będą mogły cieszyć się także przyszłe pokolenia!

Back to top button