Dlaczego warto wybierać słomki papierowe?

Do soku, koktajlu, drinka czy nawet ciepłego kakao – słomki znajdują szerokie zastosowanie i potrafią wpłynąć na to, czy smak lub konsystencja wybranego napoju będzie przyjemniejsza. Rurki podaje się przede wszystkim dzieciom, aby uchronić je przed zachlapaniem się podczas picia ze szklanki.

Słomki papierowe często pojawiają się jednak również na przyjęciach dla dorosłych, ponieważ picie nimi drinków czy koktajli jest po prostu bardziej atrakcyjne. Dlaczego warto wybierać rurki właśnie z papieru?

Słomki papierowe są bezpieczne i ekologiczne

Obecnie dużo mówi się o znaczeniu ekologii, a słomki plastikowe uznawane są za jedne z najgroźniejszych odpadów, szkodzących zarówno florze, jak i faunie. Właśnie dlatego tradycyjne słomki lepiej wymienić na te papierowe, które zawsze są również biodegradowalne – szybko ulegają rozpadowi na neutralne dla środowiska substancje. Chociaż zwykle nie wykorzystamy ich ponownie (nie nadają się do mycia), to ma to również swoją zaletę – higieniczność i wygodę użycia.

Zużytą słomkę papierową po prostu wyrzucamy, bez wyrzutów sumienia. Poza tym, papier jest stosunkowo miękki (w porównaniu na przykład do plastiku czy metalu), dzięki czemu z pewnością nie spowoduje skaleczenia ani żadnego innego urazu, jeśli podamy go dziecku. Rurki papierowe są więc znacznie bezpieczniejsze niż na przykład rurki metalowe. Maluch nie zrobi sobie nimi żadnej krzywdy nawet jeśli zdecyduje się po wypiciu napoju bawić słomką z kolegami i koleżankami.

Słomki papierowe jako element dekoracyjny

Słomki papierowe wyróżniają się również mnogością dostępnych wzorów i kolorów. Dzięki temu mogą stanowić istotny element aranżacji stołu i całej dekoracji przyjęcia. Nadadzą także ciekawszy wygląd kolorowym drinkom i koktajlom. Mamy do wyboru nie tylko słomki papierowe w różnych kolorach, ale również z wzorami, na przykład w gwiazdki czy serduszka. Prawdziwym hitem każdej imprezy są natomiast papierowe słomki z dodatkowymi etykietkami tematycznymi.

To dzięki nim taki element funkcjonalny i dekoracyjny może stać się motywem przewodnim nie tylko na urodzinach dziecka, ale również na wieczorze panieńskim czy baby shower. Różnorodność słomek papierowych pozwala dobrać je do kolorów i wzorów pozostałych dekoracji, dzięki czemu słomki idealnie uzupełniają wygląd stołów i całej sali.

Słomki z papieru to ekologiczne, bezpieczne i efektowne rozwiązanie. Papierowe rurki są również zaskakująco wytrzymałe, dlatego nie warto obawiać się, że nie sprawdzą się na przykład do ciepłych napojów.