Zastanawiasz się nad pompą ciepła? Poznaj korzyści!

Coraz większą popularnością cieszą się pompy ciepła. To świetny wybór zarówno do domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, a nawet budynków użytku publicznego, a więc biur czy sklepów. Niewątpliwie problem smogu i zanieczyszczenia powietrza jest duży, dlatego warto wprowadzać takie rozwiązania, które zredukują emisję dwutlenku węgla. Tutaj doskonale sprawdzi się pompa ciepła, nie spala jakiegokolwiek paliwa.

Powietrzna pompa ciepła czy pompa ciepła powietrze-woda – co wybrać?

Doskonałym wyborem jest powietrzna pompa ciepła. W tym przypadku wentylator wywołuje przepływ przez wymiennik, następnie ciepło odbierane jest przez parujący czynnik chłodniczy. W następnym kroku czynnik skrapla się w jednostce zewnętrznej i dalej przekazuje ciepło do wody grzewczej bądź też glikolu. W ostatnim etapie ciepło jest już rozprowadzane po całym domu. Taki układ chłodniczy jest zamknięty w jednostce, która znajduje się na zewnątrz budynku. Można także zdecydować się na pompę powietrza typu split, gdzie jednostka zewnętrzna jest podłączona z wewnętrznym modułem hydraulicznym, co zapobiega zamarzaniu wody.

Instalacja pompy ciepła – co warto wiedzieć?

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając pompy ciepła? Montaż na pewno jest ważnym elementem. Tutaj musicie wiedzieć, że wszystko wykonuje firma, która się tym zajmuje. Działanie pompy ciepła zapewnia niewątpliwie komfort i wygodę, gdyż źródło wykorzystuje ciepło skumulowane w wyniku ogrzewania, zatem wystarczy zamontować tylko jednostkę zewnętrzną, w której zamknięty jest obieg chłodniczy. W tym przypadku wymiennik pierwotny odbiera ciepło z zewnętrznego źródła, natomiast wtórny przekazuje go do instalacji grzewczej. Co ciekawe źródłem geotermalnym jest woda, zarówno ze zbiornika, np. jeziora czy rzeki bądź też gruntowa.

Pompy ciepła – poznajcie najlepsze rozwiązania

Jest wiele korzyści jakie dają pompy ciepła. Sieradz jest miastem, gdzie działa firma A2 Energy, która oferuje wysoką jakość usług w zakresie doboru i montażu tych ekologicznych urządzeń grzewczych. Jeżeli zastanawiacie się, jakie urządzenia wybrać, to dobrze sprawdzą się pompy ciepła Daikin bądź Mitsubishi. Te urządzenia zapewniają maksymalną wygodę użytkowania, ale warto także zauważyć, że obniżają emisję CO2 w stosunku do kotłów gazowych kondensacyjnych, nawet o 20%. Ale na tym zalety się nie kończą, bo redukują emisje gazów cieplarnianych, a przy tym nie emitują szkodliwych spalin w domu. Inwestycja w pompy bardzo szybko się zwraca. Warto połączyć to rozwiązanie z innymi zapewniającymi produkcję własnej energii, czyli fotowoltaiką. W ten sposób działanie pompy ciepła będzie generowało jeszcze mniejsze koszty. Pompa ciepła to doskonałe i ekologiczne rozwiązanie, a także technologia przyszłości, w którą możecie zainwestować już teraz!

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*