Fotowoltaika na Kujawach: instalacje fotowoltaiczne w kujawsko-pomorskim i w Toruniu

Instalacje fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność w naszym kraju. Zaufane firmy zajmujące się doradztwem i montażem paneli słonecznych, znaleźć można również w województwie kujawsko – pomorskim. Fachowe doradztwo pozwoli dokładnie oszacować koszty. Dowiedz się, ile możesz zyskać, korzystając z profesjonalnej firmy i odnawialnych źródeł energii.

Życie w stylu EKO

Ochrona środowiska to ostatnio bardzo popularny i często poruszany temat. Globalne ocieplenie, nadmiar śmieci, a także szkodliwy wpływ sztucznej produkcji prądu stopniowo niszczą Ziemię. Bycie EKO stało się modne. Coraz chętniej sięgamy po torby wielokrotnego użytku, nauczyliśmy się segregować śmieci. Chcąc wprowadzić bardziej poważne zmiany w swoim życiu, a tym samym jeszcze intensywniej chronić środowisko. Zamontuj instalację fotowoltaiczną i ciesz się własnym prądem. Usamodzielnienie energetyczne to nie tylko krok w stronę ekologii, ale także w kierunku znacznego obniżenia swoich rachunków. Produkując własny prąd, minimalizujemy, a nawet całkowicie niwelujemy koszty zużycia energii od operatora.

Jak to działa?

By zrozumieć jak energia ze słońca, przekształca się w prąd płynący w naszych gniazdkach, trzeba najpierw przyjrzeć się bliżej całej instalacji. Najważniejszym elementem paneli słonecznych są ogniwa wykonane z krzemu, które tworzą moduły. To właśnie one formują panel. Całość jest zalaminowana folią EVA. Kolejnym bardzo ważnym elementem instalacji jest falownik, który przekształca prąd stały w zamienny. Przed wszelkimi uszkodzeniami panele chroni hartowana szyba. Konstrukcja jest montowana na aluminiowych ramach. W instalacji znajduje się także puszka przyłączeniowa. Ukryte w niej diody chronią panel przed przegrzaniem. Gdy promienie słoneczne padają na panel, zachodzi w nim zjawisko fizyczne, które przekształca promienie w prąd stały. Następnie falownik przemienia prąd stały na prąd zamienny, który płynie do naszych gniazdek. Na ilość wyprodukowanej energii słonecznej ma wpływ kilka czynników, wbrew pozorom to nie tylko pogoda decyduje o ilości prądu z paneli PV.

Zbilansowana energia

Każdy, kto decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych, chce przede wszystkim niższych rachunków z prąd oraz szybkiego zwrotu kosztów całej inwestycji. By tak było trzeba dobrze zaplanować całą instalację. Korzystając z zaufanych i renomowanych firm, zyskujemy gwarancję fachowego doradztwa i montażu. Na etapie planowania inwestycji, ekspert pomoże Ci obliczyć potrzebą moc paneli słonecznych. By to zrobić, potrzebuje dane dotyczące powierzchni oraz kąta nachylenia Twojego dachu, oraz rachunki za prąd. Ważne by odnosiły się do co najmniej rocznego zużycia energii z elektrowni. Dokładne wyliczenia pokażą całkowity koszt inwestycji. Wówczas doradca może pomóc nam przystąpić do programu „Mój prąd 3.0”. To szansa na otrzymanie nawet do 3 000 zł dofinansowania (w poprzedniej edycji było 5 000). Dobrze zaplanowana inwestycja zwraca się w przeciągu 7 lat. W międzyczasie co roku oszczędzamy nawet do kilku tysięcy złotych na rachunkach za prąd. Albowiem z usług swojego operatora energetycznego korzystamy tylko, gdy nasze panele nie wyprodukują wystarczającej ilości prądu. Nadmiar energii produkowanej latem oddajemy do sieci. Dzięki takiej umowie z operatorem rachunki za prąd stają się o wiele mniejsze. Jeżeli chcemy całkowicie usamodzielnić się energetycznie. Możemy zamontować akumulator, w którym będziemy gromadzić nadmiar prądu. Należy jednak liczyć się z dodatkowym kosztem. Kluczem do sukcesu z pewnością jest profesjonalne doradztwo i fachowy montaż. Dlatego korzystaj z wiedzy ekspertów i ciesz się własnym prądem. Sprawdź więcej na flixenergy.pl

Back to top button