Jak stworzyć idealne warunki dla roślin w mieszkaniu?

Niektóre gatunki roślin wymagają specjalnych warunków upraw, z myślą o miłośnikach domowej uprawy rośliny powstały specjalne sklepy, growshopy, które oferują zestawy i akcesoria do amatorskiej i profesjonalnej uprawy roślin. Dzięki temu można stworzyć warunki doskonałe do wzrostu, kwitnienia oraz owocowania roślin, w miejscach, w których normalnie nie jest to możliwe.

Jak stworzyć idealne warunki do uprawy roślin wymagających?

Niektóre rośliny jak egzotyczne pnącza, sukulenty, niektóre gatunki roślin użytkowych, potrzebują specyficznego mikroklimatu, aby rosnąć i się rozmnażać. Najlepszym przykładem tego są egzotyczne rośliny, wymagające odmiany filodendronów czy owadożerne gatunki. Growshop oferuje profesjonalne sprzęty, które umożliwiają uprawę roślin, nawet w miejscach, w których nie ma dostępu do światła słonecznego. Jest to możliwie dzięki specjalnym growboxom, które można łatwo wyposażyć w specjalne lampy, które imitują naturalne światło. Co więcej, można sterować jego długością oraz kolorem.

Barwa światła odpowiada za różne fazy wzrostu roślin, innego światła potrzebują zielone części roślin, a inna barwa odpowiada za proces kwitnienia oraz owocowania. W growshopie znajdują się też filtry oraz elementy wentylacji, przez co można stworzyć sterylne warunki, udaje się też kontrolować wilgotność powietrza oraz jego temperaturę. Growboxy mogą być używane do uprawy roślin hydroponicznych, które nie wymagają podłoża.

Jakie są zalety stosowania growboxów w uprawie roślin?

Dużą zaletą tego rozwiązania jest całkowite kontrolowanie warunków uprawy, które można wręcz dopasować do danej rośliny. Growshop ma bogatą ofertę nawozów do hydroponiki oraz zestawów oświetleń. Rośliny można uprawiać w pomieszczeniach bez odpowiedniego dostępu do światła. Za pomocą lamp można wymuszać kwitnienie na roślinach, które wymagają specjalnej długości dnia.

Zamknięte pomieszczenie i kontrolowane warunki sprawiają, że rośliny są mniej narażone na napływ szkodników z zewnątrz oraz na pojawienie się chorób grzybowych. Dzięki temu nie trzeba stosować zabiegów chemicznych, co znacząco wpływa na jakość pozyskanych roślin użytkowych. W ten sposób można uprawiać niektóre warzywa, kiełki lub zioła. Growshop daje możliwość zakupu systemów hydroponicznych wraz z dedykowanymi nawozami dla danej grupy roślin. Sterowanie klimatem pozwala rozmnażać gatunki tropikalne, które w normalnych warunkach nie chcą kiełkować lub tworzyć korzeni. To idealne rozwiązanie dla pasjonatów kolekcjonerskich odmian filodendronów lub begonii.

Back to top button