Ekologiczny materiał do dekoracji

Miłośnicy skandynawskich trendów i ci wszyscy, którzy cenią rustykalne klimaty, chętnie sięgają po jutę. Sama tkanina ma charakterystyczny kolor oraz wyjątkową strukturę, a jej dość surowe wykończenie idealnie wpisuje się w modę na ekologiczne dodatki. Świetnie prezentuje się w połączeniu z koronką, sznurkami, ziołami oraz uwalnia całe pokłady kreatywności. Juta jest naturalną tkaniną wytwarzaną z włókien roślinnych indyjskiego drzewa Corchorus. Niegdyś była kojarzona z workami, dywanami, a także pokryciem mebli wypoczynkowych. Obecnie jest hitem w dekorowaniu wnętrz. To jeden z najchętniej wykorzystywanych naturalnych materiałów.

Niezwykłe i uniwersalne włókna

Juta w niektórych rejonach świata ma zastosowanie kulinarne. Poza tym stosuje się ją także w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i lakierniczym. Niezmiennie najważniejszą zaletą tkaniny jest to, że jest całkowicie biodegradowalna, bezpieczna dla środowiska i dlatego właśnie świadomi klienci tak chętnie sięgają po tego typu dodatki. Z drugiej strony rewelacyjnie wygląda oraz fantastycznie wpisuje się w modne aranżacje. I dlatego pojawia się w wielu miejscach, a także jest wykorzystywana w różnych dziedzinach. Miłośnicy dekorowania wnętrz doceniają jej ładny wygląd oraz możliwości, jakie daje. Juta to świetny punkt wyjścia na przykład do świątecznych czy tematycznych ozdób.

Wyjątkowe dekoracje z juty

Juta coraz częściej zastępuje tradycyjnie wykorzystywany len. Obok bawełny jest jedną z najpopularniejszych tkanin i choć ma egzotyczne korzenie, to świetnie radzi sobie w nowoczesnych trendach. Zachwyca ciekawym płóciennym splotem oraz różnymi odcieniami szarości, które oczywiście bez problemu można poddać procesowi barwienia. Poza tym to materiał wytrzymały, odporny na rozciąganie i zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. Charakterystyczny jest również zapach właściwy dla naturalnych tworzyw. Juta pięknie się prezentuje jako bieżnik czy serwetki na stole. Staje się także stylową osłonką na doniczki oraz bazą dla różnego rodzaju stroików.

Woreczki jutowe są niezastąpione jako oryginalne opakowania na prezenty. Te mniejsze po wypełnieniu pachnącym suszem z ziół czy lawendy staną się także wyjątkową zawieszką zapachową w szafie. Można ją śmiało łączyć z innymi naturalnymi i sztucznymi materiałami. W ten sposób można dopełnić każdą stylizację szczególnie tę rustykalną czy ekologiczną. Coraz częściej juta wykorzystywana jest w produkcji poszewek na poduszki, zasłon czy też dodatków do garderoby takich jak torebki, plecaki czy nerki.

Back to top button