Czym charakteryzuje się dieta paleo?

W ofercie firm cateringowych jedną z pozycji, która w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużą popularnością jest dieta paleo catering. Większości osób jest ona zupełnie nieznana, a szkoda. Czym więc się charakteryzuje? Co znajduje się w menu diety paleo? Inaczej określana jest jako dieta paleolityczna i ma ona niezwykle duży wpływ na nasze zdrowie.

Całość opiera się na tak skomponowanym modelu żywieniowym, aby zawarte w niej składniki były odpowiednio wyselekcjonowane, nawiązując do diety naszych przodków. Eksperci w dziedzinie żywienia uważają, iż to, co jedli nasi przodkowie jest najbardziej zdrowe, wartościowe  i cenne. Odpowiednia mieszanka składników odżywczych może zapobiegać wielu chorobom, ale jednocześnie też wpływać pozytywnie na metabolizm i zapewniać jednocześnie doskonałe doznania smakowe. 

Catering – dla kogo jest dieta paleo?

Nie ma wątpliwości, iż taka właśnie dieta paleo catering, to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które pragną postawić na pełnię zdrowia i dobrego samopoczucia. Nie bez powodu mówi się, iż jesteś tym, co jesz, stąd też tutaj właśnie mamy nawiązanie do długowieczności, energii i pięknego wyglądu. Ten typ diety skierowany jest do osób, którym zależy w głównej mierze na swoim zdrowiu i życiu, dlatego też codzienne menu obejmuje tylko takie pozycje.

Co więc można tutaj jeść, a czego unikać? Na pewno kluczowe znaczenie ma cenne białko, w tym dobrej jakości mięso oraz dzikie ryby. Ważną rolę odgrywają także tłuszcze pochodzące z nasion, z orzechów, z masła czy olejów. Taka dieta paleo catering opiera się na składnikach, które nasi przodkowie mogli sami pozyskać i dalej je wykorzystać. 

Czy dieta paleo jest zdrowa?

Oczywiście, że tak. Znajdziemy z pewnością wielu ludzi, którzy będą chcieli obalić tą tezę, podobnie, jak uważają, iż dieta keto jest szkodliwa dla zdrowia. Eksperci pokazują jednak, iż dieta paleo catering, to jedna z najlepszych pozycji, jakie tylko można wybrać, aby otrzymać to, co dla zdrowia jest najcenniejsze i najważniejsze. Tutaj wszystkie składniki muszą być odpowiednio przemyślane i zastosowane. Nie ma mowy o czymś, co cały ten harmonogram zdrowego odżywiania można zaburzyć.

Firmy cateringowe oferując taki rodzaj diety, muszą dokładnie nie tylko komponować codzienne menu, ale również i wybierać najwyższej jakości produkty, do tworzenia wymyślonych przez siebie dań. Zdrowie na talerzu z paleo, to najlepszy wybór, na jaki tylko każdy z nas może postawić.

Back to top button