Drzewka owocowe – doskonały wybór na działkę

W każdym ogrodzie, działce i przydomowym sadzie, doskonale sprawdzą się drzewka owocowe. Rozmaite gatunki obejmują zarówno drzewka o rozmiarze standardowym, jak i te karłowate. Niektóre odmiany mają wieloletnią tradycję i są cenione przez sadowników w całym kraju, a nawet Europie. Z drugiej strony, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby spróbować czegoś nowego. Niektóre z drzewek owocowych mają świeższe warianty, które wykazują większą odporność na niekorzystne warunki pogodowe.

Dlaczego warto posadzić drzewka owocowe? Przede wszystkim z trzech powodów – owoce, które sami wyhodujemy, są zdrowsze, smaczniejsze i tańsze niż te, które na co dzień ludzie kupują w sklepach. Zwykle pielęgnując własne owocujące drzewka, nie musimy używać groźnych dla zdrowi człowieka chemikaliów ani oprysków, a uprawa zajmuje tylko niewielki obszar ziemi. Dzięki temu, że na działce nie prowadzi się działalności na skalę przemysłową, łatwiej dopilnować, aby poszczególne drzewka owocowe należycie się rozwijały, a jednocześnie nie stosować środków chemicznych. To sprawia, że owoce są zdrowsze.

Po drugie, możliwość samodzielnego wyboru odmiany i szczepu drzewek owocowych daje nam sposobność do cieszenia się wymarzonym smakiem, i to zaraz po zerwaniu z drzewa – w 100% na świeżo. Po trzecie, samodzielne sadownictwo jest dużo tańsze niż kupowanie w supermarkecie owoców pochodzących z ekologicznych sadów.

Popularne drzewka owocowe

Jeżeli chcielibyśmy na swojej działce posadzić drzewka owocowe, to od jakich odmian warto zacząć? W sklepie – drzewka-faworytka.pl – dostępnych jest wiele popularnych i wytrzymałych odmian, które doskonale nadają się dla początkujących sadowników. Na szczególne polecenie zasługują niektóre szczepy drzewek owocowych, takie jak:

  • jabłoń Idared,
  • gruszka Konferencja,
  • śliwa Węgierka Dąbrowicka,
  • śliwobrzoskwinia Kuban.

Bogata oferta drzewek owocowych

Bogata oferta drzewek owocowych, prezentowana w sklepie drzewka-faworytka.pl jest skierowana do każdego, kto chciałby rozpocząć przygodę z sadownictwem. Starannie wyselekcjonowane szczepy oraz popularne gatunki to pewniaki, które będą świetnie się prezentować i obficie owocować w każdym ogrodzie. Dodatkowo, niektóre sadzonki przygotowano z myślą o produkcji przemysłowej. Ich gałęzie pozwalają na przykład zastosować praktyczne metody, takie jak zbiór automatyczny. Bez względu na wybrane drzewko owocowe, z pewnością da ono wspaniałe, zdrowe i smaczne owoce!