Czego potrzebuje myśliwy?

To jedna z tych aktywności, które wywołują dużo dyskusji. Nie maleje jednak ilość osób zafascynowanych myślistwem, a popularne akcesoria są chętnie wykorzystywane przez miłośników survivalu, gier terenowych czy też aktywności na świeżym powietrzu – szczególnie w niemalże dzikich przestrzeniach. Nie zawsze chodzi wszak o polowanie, ale o pewnego rodzaju okazję, by podglądać zwierzęta czy też odpocząć od cywilizacji.

  1. Ubierz się odpowiednio
  2. Ważna obserwacja

 

Ubierz się odpowiednio

Podstawą każdego miłośnika lasu jest oczywiście odpowiedni ubiór. Musi być wygodny, ciepły i wodoodporny. Niezależnie od panujących warunków kilka lub kilkanaście godzin spędzimy na świeżym powietrzu. Szczególną uwagę należy również zwrócić na buty. Muszą mieć grubą podeszwę i być nieprzemakalne. Zadbaj także o długie spodnie, ciepły sweter lub polar, bieliznę termoaktywną, rękawiczki, kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy i czapkę czy kapelusz. To całkiem sporo. Poza tym liczy się kolor. W leśny krajobraz pozwala wtopić się odcienie zieleni i brązu. Dzięki temu można podejść bliżej do zwierzyny. Niezbędna także jest optyka myśliwska, broń, pas na amunicję oraz szereg gadżetów takich jak wabiki.

Ważna obserwacja

Niezmiennie przy obserwacji zwierząt, w pracy leśniczego czy też trakcie polowań wykorzystywane są lunety celownicze. To wysokiej klasy dodatki, które także są wykorzystywane przez fanów sportów outdoorowych i do celów rekreacyjnych. Optyka myśliwska jest także ceniona przez służby mundurowe, zresztą wiele z rozwiązań technicznych ma właśnie korzenie w wojskowości. Poza bronią to właśnie lunety czy lornetki są niezbędnymi elementami wyposażenia myśliwego. Dobra optyka pozwala wyszukiwać i obserwować zwierzynę. Musi mieć oczywiście bardzo dobre parametry i od tego przede wszystkim zależeć będzie cena.

Ważnym elementem wyposażenia myśliwych są celowniki. Te dobrej jakości będą miały soczewki pokryte powłoką antyrefleksyjną. Poza tym będą wyposażone w odporny na uszkodzenia tubus wypełniony azotem. W ten sposób minimalizuje się ryzyko parowania szyb od wewnątrz. Poza tym coraz częściej myśliwi w trakcie polowań korzystają z noktowizorów. Dużą popularnością cieszą się także celowniki laserowe. Jak widać, technologia mocno sprzyja tym wszystkim, którzy cenią różnego rodzaju aktywności outdoorowe niezależnie od tego, czy koncentrują się one na eksploracji terenów, obserwacji zwierząt czy też samym polowaniu. Bez problemów można również z bogatej oferty te wszystkie akcesoria, jakich się potrzebuje.

Back to top button