Zbiornik na deszczówkę, czyli jak dbać o ekosystem w firmie

Troska o środowisko naturalne może się opłacać. To nie tylko większe zyski przedsiębiorstwa, ale to również dbałość o dobrą markę, zyskanie przychylności klientów oraz praca w lepszych warunkach. Małe gesty mogą przyczynić się do sporych zysków finansowych. Jednym z elementów dbałości o ekosystem jest zbieranie wody deszczowej. To nie tylko domena działkowców i właścicieli ogrodów przydomowych, ale coraz częściej widać to w małych i w dużych przedsiębiorstwach. Zbiornik na deszczówkę staje się podstawowym wyposażeniem w zakładach pracy.

Zbiornik na deszczówkę w przedsiębiorstwie – dlaczego warto?

Woda deszczowa może być z powodzeniem używana do podlewania roślinności. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie zawiera w swoim składzie chloru, jest miękka i ma optymalną dla roślin temperaturę. Odstana woda idealnie sprawdzi do nawadniania trawników na terenie przedsiębiorstwa. Z wody pochodzącej ze zbiornika na deszczówkę można korzystać również do niektórych procesów w przemyśle. Może być to chłodzenie lub mycie urządzeń, które nie wymagają sterylnej lub destylowanej wody. Aby system zbierania deszczówki był wydajny, warto zainwestować w infrastrukturę, która umożliwi odprowadzanie wody wprost do zbiorników.

Wysokiej jakości zbiornik na deszczówkę, czyli jaki?

Wielkość pojemnika do zbierania opadów atmosferycznych powinna być dopasowana do możliwości danego przedsiębiorstwa oraz do jego potrzeb. Niewielki zbiornik na deszczówkę będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli woda opadowa ma zostać wykorzystywana jedynie do podlewania roślinności na terenie firmy. Większe zbiorniki sprawdzą się, jeśli woda deszczowa ma uczestniczyć w procesach produkcyjnych lub w innych działaniach firmy. Duże zbiorniki można zlokalizować pod ziemią. W tym celu warto zdecydować się na zbiornik na deszczówkę wykonany z wysokiej jakości tworzywa. Solidny pojemnik jest odporny na uszkodzenia, niewrażliwy na czynniki środowiska oraz cechuje się dużą trwałością.

Zbiorniki na deszczówkę do ogrodu

Mały ogród w sąsiedztwie domu lub przedsiębiorstwa może być zielony nawet w czasie suchego lata. Osoby korzystające ze zbiorników na deszczówkę mogą bez problemu korzystać z wody opadowej do podlewania roślin, niezależnie od tego, czy w danym miejscu jest zakaz podlewania trawników wodą z sieci. Takie niedrogie rozwiązanie pozwoli cieszyć się z pięknego ogrodu, który może stać się wizytówką firmy. Zielony kolor oraz estetyczne otoczenie oddziałuje na samopoczucie, relaksuje, co korzystnie wpłynie na załogę w firmie oraz na opinie o przedsiębiorstwie.

Back to top button