Dezynfekcja rąk, jaki dozownik do biura wybrać?

W dobie koronawirusa dezynfekcja rąk stała się obowiązkiem i koniecznością, również w przestrzeni biurowej. Pracodawca zobowiązany jest zapewnić bezpieczeństwo zarówno swoim pracownikom, jak i wszystkim osobom odwiedzającym budynek, a więc kontrahentom, partnerom itp. Decydując się na wybór odpowiedniego dozownika do dezynfekcji rąk, należy więc dokładnie przemyśleć kwestię funkcjonalności, tego, w jakich miejscach najlepiej umieścić płyn ze środkiem, tak aby umożliwić szybka i bezproblemową higienę dłoni.

Strategiczne rozmieszczenie dozowników do dezynfekcji rąk

Dozowniki do dezynfekcji rąk powinny zostać umieszczone w potencjalnie największych skupiskach ludzi, a więc tam, gdzie mnoży się najwięcej wirusów i jesteśmy narażeni na kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. W pierwszej stacje do dezynfekcji rąk powinno się rozmieścić przy wszystkich drzwiach umożliwiających wchodzenie do budynku. Kolejnymi potencjalnie niebezpiecznymi miejscami, gdzie przenosimy najwięcej drobnoustrojów, są oczywiście toalety. Warto więc taki dozownik postawić bezpośrednio przed samym wejściem w widocznym, umożliwiającym szybkie użycie miejscu. Nie bez znaczenia będzie również obecność tego typu urządzenia w salach konferencyjnych, miejscach wspólnego użytkowania typu kuchnia, jadalnia czy strefa relaksu. W zależności od tego, z jakim budynkiem czy kompleksem biurowym mamy do czynienia warto pomyśleć o dozownikach w poszczególnych gabinetach, a już na pewno w miejscach typu kioski, automaty biletowe etc.

Sprawdzone produkty i optymalne objętości pojemników

Najważniejsze w samym użytkowaniu dozowników czy też stacji dezynfekujących, jest łatwość ich obsługi. Ważne, aby odkazić dłonie, można było szybko, sprawnie i bez dotykania dodatkowych powierzchni. Na runku obecnie królują dwa główne modele dozowników – dotykowe i bezdotykowe. Idąc dalej, należy zwrócić uwagę na dozowniki naścienne, stojące, dozowniki czy blatowe.

Praktyczny, łatwy w obsłudze

Wybierając dozownik do biura, warto postawić na sprawdzonych dostawców m.in. dlatego, aby mieć pewność, że posłuży nam długo, a w przypadku awarii bez problemu wymienimy go na nowy lub dokupimy odpowiedni płyn dezynfekujący. Można do nich zaliczyć, chociażby dozowniki firm takich jak Faneco, Impeco czy Blanca. Jednym z nich jest np. dozownik łokciowy na płyn dezynfekujący 0,5 l MED Faneco. Co ciekawe, jest to wyrób z atestem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH. Produkt ten daje możliwość czyszczenia poszczególnych elementów w celu podniesienia bezpieczeństwa z korzystania. Jego drugim zastosowaniem jest oczywiście podawania mydła w pianie. Inny produkt, godny uwagi to chociażby automatyczny dozownik płynu lub żelu do dezynfekcji 1 l Impeco, w kolorze białym. Cechuje go nie tylko duża pojemność, ale też możliwość montażu do powierzchni ściennych. Jest wyposażony w czujnik, a więc samo użycie odbywa się bezdotykowo i nie sprawia użytkownikom większego problemu. Ciekawym rozwiązaniem do biur są również dozowniki biurkowe, dające osobie pracującej przy danym stanowisku, możliwość dezynfekcji praktycznie w każdej chwili. Do tego celu można wykorzystać np. dozownik do mydła 110 ml Areo Blomus w kolorze połyskującej stali.

Dozowniki do dezynfekcji rąk kupisz w promocyjnej cenie w sklepie Higieniczny.pl.

Dozownik do dezynfekcji rąk w odpowiednim stylu

Dozowniki i stacje dezynfekujące do biur obecnie produkowane są w różnorodnych wariantach kolorystycznych – białe, stalowe, czarne etc. Dozowniki doskonale komponują się z pomieszczeniami, w których są użytkowane, a podczas zakupu możemy dowolnie wybierać w stylach, kształtach, dopasować produkt do potrzeb własnych i współpracowników. Co więcej, biura wyposażone tego typu sprzęty kojarzą nam się jako bardziej bezpieczne i chętniej z nich korzystamy, decydujemy się na spotkania w większym gronie czy prezentacje z klientami. Dozowniki z płynem dezynfekującym są zatem koniecznością w każdej przestrzeni biurowej. Przy zakupie warto postawić na ich uniwersalność – w przyszłości będzie można z nich korzystać jak ze zwykłych dozowników na mydło w łazienkach czy kuchniach.

 

Back to top button