Ratuj Planetę

Uczęszczamy do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Siemianowicach Śląskich. Jesteśmy uczennicami klasy drugiej i po raz drugi bierzemy udział w projekcie “Zwolnieni z Teorii”. Jest to Ogólnopolska Olimpiada, która wspiera swoich uczestników w tworzeniu własnych projektów społecznych dzięki którym podejmowane są działanie na rzecz danego problemu.

Nasz projekt społeczny nosi tytuł “Ratuj planetę z nami”. Pomysł na projekt wziął się z obserwacji, przeczytania różnych artykułów oraz z wiadomości, które są przekazywane w mediach o powadze problemu jakim jest zanieczyszczenie środowiska.

Ludzie w dzisiejszych czasach nie dostrzegają niebezpieczeństwa, powagi oraz problemu jakim jest zanieczyszczenie naszej planety. W naszym projekcie pragniemy, aby zobrazować defekt degradacji środowiska oraz przekazać jakie działania podejmować, aby zmienić tę sytuację na lepsze.

Otaczające nas środowisko w życiu każdego człowieka odgrywa ogromną rolę to dzięki niemu istniejemy z tej racji powinniśmy jak najbardziej o nią dbać.  Mamy obowiązek dawać rady, upominać oraz stosować się do przestrzegania działań, które ratują nasz świat.

 

Poniżej umieszczamy linki do naszych social media.

https://www.facebook.com/ratujplaneteznami

https://www.instagram.com/ratujplaneteznami/

https://www.tiktok.com/@_ratuj_planete_z_nami_