Gospodarstwo Ekologiczne "Wołczkowo" - Lidia Ordysińska

dodano: 29.08.2011 przez wiolka0 0

Brak ocen

Agroturystyka / Ekologiczne gospodarstwa

Wyróżnienie na etapie krajowym w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w kategorii „ekologiczne gospodarstwo towarowe” w 2009 roku.

I miejsce w województwie zachodniopomorskim w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w kategorii „ekologiczne gospodarstwo towarowe” w 2009 roku.


Gospodarstwo Pani Lidii Ordysińskiej zajmuje powierzchnię 36,50 hektarów użytków rolnych w tym 10,50 hektrów zajmują grunty orne a 26 hektarów trwałe użytki zielone. Gospodarstwo Pani Lidii Ordysińskiej posiada własną "mleczarnię", mleko pozyskiwane jest od 100 dojnych kóz. Demonstracyjne gospodarstwo ekologiczne "KOZI GRÓDEK" w Wołczkowie pod Szczecinem już od 1994 roku zaprasza na mleko i sery kozie.

W gospodarstwie prowadzone są szkolenia z zakresu ekologii, gospodarowania metodami ekologicznymi, chowu i hodowli kóz zarówno dla studentów, uczniów jak i grup zorganizowanych. "KOZI GRÓDEK" odwiedzają wycieczki z całej Europy, odbywają się tutaj praktyki studenckie i uczniowskie. Gospodyni współpracuje z Akademią Rolniczą w Szczecinie oraz ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Pani Lidia Ordysińska przyjmuję również studentów z innych państw na praktyki w ramach programu "ERAZMUS". W gospodarstwie prowadzone są również prace badawcze i na podstawie obserwacji i doświadczeń tu przeprowadzanych powstają m.in. prace magisterskie i doktoranckie. Produkty wytwarzane w gospodarstwie jak też samo gospodarstwo było już wielokrotnie doceniane i nagradzane.

Należy zaznaczyć tu nominację do "Złotej perły" za serek kozi twarogowy, III miejsce w IX edycji konkursu ogólnopolskiego "Sposób na sukces" promującym innowacje w miejscowościach do 20 tys. Mieszkańców czy nagrodę w konkursie " Nagroda za innowację dla kobiet pracujących w rolnictwie".

Foto: Wydawnictwo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Żywność  Wysokiej Jakości–Finały Konkursów” Warszawa 2009

Twoja ocena (głosów: 0)
Ocena 0 z 5 wartości. Oceń wszystkie
Średnia
Wartość ekologiczna 0
Miejsce do wypoczynku 0
Przyjazne dla dzieci 0
Przyjazne dla zwierząt 0
Bliskość innych atrakcji 0

Komentarze